אטופיק דרמטיטיס – “אסטמה של העור”

March 23 2023doritr

אטופיק דרמטיטיס היא מצב לא נעים, בלשון המעטה, שעשוי להשפיע לא רק על ילדים קטנים ותינוקות. מחלת העור הזאת המכונה בדרך כלל “אסטמה של העור” וכאשר מצב זה מחמיר, הוא הופך ממש בלתי נסבל. כיצד מטפלים או מרגיעים את הגוף? הנה המידע החשוב.

אמנם אטופיק דרמטיטיס היא מחלה אשר מופיעה בדרך כלל על הפנים והצוואר, אבל גרד בגוף עשוי להופיע גם באזורים של המרפקים, הברכיים ושאר חלקי הגוף. בתוך כך, יש לציין כי מצב זה אינו מדבק, אלא נובע מתוך נסיבות פיזיולוגיות-רפואיות אישיות של כל אחד ואחת. המאפיינים העיקריים של אטופיק דרמטיטיס הם:

  • גרד בגוף: הגירודים מופיעים בחלקי הגוף השונים ועשויים להחמיר אם לא מורגעים.
  • אדמומיות העור: גם אם מצליחים לא לגרד, העור עדיין יהיה מאופיין באדמומיות.
  • דלקות: דלקות אלו מאופיינות בתור אקזמה לכל דבר ומחייבות טיפול רפואי.
  • יובש: עור הגוף עשוי להיות יבש למדי ויצריך לחות בצורה מסוימת.

יש טיפול לאסטמה של העור? – כן ולא

מבחינת טיפולים אשר נועדו לרפא את המחלה, התשובה היא שלא קיימת תרופה אשר מרפאה את המחלה לגמרי. עם זאת, חשוב לציין כי טיפולים מסוימים עשויים להרגיע מאוד את האזור ולזרז את תהליך ההחלמה מהמחלה. למשל, טיפול בנושא של לחות הגוף.

אנשים עם אסטמה של העור הכוללת גירודים בגוף צריכים לכלול בטיפולים שלהם טיפולי לחות שונים. למשל, סאונה יכולה להיות רעיון פשוט נפלא לאנשים הסובלים ממצבים אלו. עם זאת, יש לציין כי חלק מתכשירי הלחות עשויים דווקא להחמיר את המצב, ככה שחשוב לבדוק בדיוק במה משתמשים.

מה לעשות כדי להקל על גירודים בגוף?

כדי להקל על מצבים כמו אסתמה של העור ואדמומיות, גירודים וכולי, יש כמה צעדים שאפשר לנקוט בהם. למשל:

  • שינוי אורח החיים: זה כולל את שינוי המגורים (אזור מישור החוף מומלץ עקב הלחות המאפיינת אותו) וכן את הרגלי התזונה.
  • משחות ותרופות: תרופות אסתמה של העור משתייכות למשפחת ה- אנטי היסטימיניות, כאשר חלק מהמשחות כוללות גם סטרואידים בתוכן.
  • קומפרסים ומקלחות: מומלץ להרגיע את העור ע”י קומפרסים קרירים, חבישה רטובה ומקלחות קצרות.

אלו הם הטיפולים העיקריים להרגעת אסטמה של העור, אבל אפשר גם לנסות שיטות טיפול אחרות. למשל, שיטות טיפול הומיאופתיות שונות.

לסיכום, איך להתמודד עם אטופיק דרמטיטיס?

בסופו של דבר, הכי חשוב להצליח לנהל חיים נטולי סימפטומים מעיקים ככל הניתן. זה אומר הישענות על שיטות טיפול שונות בהתאם למצב הספציפי של המטופלים. כאשר תוכנית הטיפול מותאמת נכון, אפשר לנהל טוב יותר את מחלת העור הזו.

בין אם אתם סובלים מהמחלה, או שמא אתם מכירים מישהו שסובל ממנה, ההמלצה היא לפנות לייעוץ רפואי, טיפול אלטרנטיבי או כל טיפול אחר שמסייע בהתמודדות עם הסימפטומים. אם אתם צריכים ייעוץ נוסף, ניתן ליצור קשר עם צוות אטופיקום, אשר למוד ניסיון בתחום ומכיר את השיטות השונות להרגעת העור.

Share: