מדריך לניקוי נעליים מקצועי לשנת 2023

March 30 2023doritr

פריטי הנעלה נחשבים ליקרים ביותר. לא מעט אנשים רוכשים נעליים במחיר יקר ביותר כאשר המטרה היא שהן יהיו נוחות, איכותיות וכמובן שישדרגו להן כל לוק בצורה הטובה ביותר. בשוק ניתן למצוא כיום מגוון רחב של מותגי נעליים מוכרים יותר או פחות. חשוב שתדעו שאם השקעתם לא מעט כסף על רכישת נעליים, הרי שחשוב ביותר שתדאגו לנקות אותם בצורה הטובה ביותר. אם אתם תוהים כיצד לנקות נעליים מכל סוג, כדאי שתמשיכו לקרוא את הדברים הבאים.

כיצד מנקים נעליים בצורה נכונה?

הנה כמה טיפים לניקוי נעליים רחבות או צרות, בכל מידה:

בשלב הראשון יש להסיר את האבק מהנעליים. הסרת האבק תתבצע באמצעות מברשת שיניים וזאת בכדי להסיר כתמי אבק גם קשים וגם קלים הן מהנעל והן מהסוליה.

בשלב השני יש צורך לעבור עם מגבון לח על הנעל כולה וזאת בכדי לוודא שהיא נקייה לאחר השלב שבה מברישים אותה באמצעות מברשת שיניים. אם אתם שמים לב כי הרטיבות של המגבון מרחיבה כתם אבק כלשהו, הרי שאתם יכולים להשתמש בנייר הסופג בכדי לתקן את זה.

בשלב השלישי יש למרוח וקס על הנעל. אם אתם תוהים כיצד עושים את זה, הרי שבאמצעות טבילה של המשחה במברשת והעברת המברשת על הנעל. המטרה היא להטמיע את החומר בתוך הנעל ולגרום לו להיספג בתוך הנעל. המטרה של הווקס היא להפוך את הנעל לנוצצת ומבריקה.

בשלב הרביעי יש להסיר את הווקס מהנעל באמצעות מים וסבון. בכדי לבצע את ההליך המדובר בצורה הטובה ביותר, יש להניח את פטיש בתוך הנעל ולהניח את הנעל על שולחן ישר. כאשר הנעל תהיה כבדה ויציבה יש לקחת גרב ולשפשף באמצעותה מימין לשמאל עם הגרב הטבולה במים וסבון.

כיצד מנקים נעליים בצבע לבן?

בכדי לנקות נעליים בצבע לבן, כדאי להכין כף של סודה לשתייה יחד עם חצי כף של מי חמצן וחצי כף של מים רגילים. יש להסיר את השרוכים מהנעל, לקחת מברשת שיניים שאתם לא צריכים, לטבול אותו בחומר המדובר ולהתחיל לנקות את הנעל. לאחר מכן יש לטבול את השרוכים בחומר ולתלות אותם. גם את הנעליים ניתן להניח בשמש עד שהמשחה המדוברת מתקשה ולאחר מכן יש לדפוק את הנעליים אלה באלה על מנת להסיר מהן את המשחה הדביקה שנוצרה. מדובר על שיטה המתאימה לניקוי נעליים מזמש.

ניקוי נעליים מעור

אם מדובר על נעלי אלגנט לגבר אשר עשויים מעור, חשוב מאוד שתדעו כי כיום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי חומרים הרלוונטיים לצורך ניקוי עור. יחד עם זאת, לא כדאי לבחור בכל חומר באשר הוא אלא יש לוודא מראש כי מדובר על חומר שטוב להשתמש בו והוא לא הורס את הנעל בשום אופן. אם אתם רוצים להשתמש בחומר טבעי ניתן להשתמש במעט מיץ לימון או חומץ.

 

 

 

 

 

Share: