מקרים נפוצים של רשלנות רפואית בהריון

May 01 2023doritr

כל אישה בהריון יודעת שעליה לבצע מעקב רציני במהלך תקופת ההיריון אחר מצבה הבריאותי וכן מצבו והתפתחותו של העובר שלה ועל כן, היא מבצעת את הבדיקות הרלוונטיות וכן מבצעת את המעקב הנדרש. מרבית הנשים ההרות אכן מקבלות טיפול ראוי ומעקב רפואי איכותי לאורך כל תקופת ההיריון ואינן חוות מצבים של רשלנות רפואית שמובילים לפגיעה בהן או בעובר, אך לעיתים ישנם מקרים שבהם בגין רשלנות רפואית בהיריון, האישה ההרה או העובר שלה נפגעו בצורה קלה עד חמורה. במקרים מעין אלה, כדאי מאוד לבחור בשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה בתחום בכדי להגיש תביעה רלוונטית.

מקרים של רשלנות רפואית בהריון

רופאים המבצעים לכל אישה מעקב הריון, חייבים להתייחס בכובד ראש לכל תלונה של האישה שכן, חלק גדול מאותן תלונות עלולות לאותת על בעיה כזאת או אחרת בהריון.  רשלנות רפואית בהריון היא למעשה מצב שבו צוות רפואי שמעניק טיפול טרם הלידה איננו מעניק את הטיפול ההולם והטוב ביותר וכתוצאה מההתנהלות הרשלנית המדוברת, נגרם נזק ליולדת או לתינוק, כאשר מדובר על נזק שבהחלט היה ניתן למנוע.

המקרים הנפוצים ביותר של רשלנות רפואית בהריון נוגעים להיעדר אבחון של מגוון מצבים מזיקים שונים בקרב נשים הרות כגון:

רעלת היריון- מדובר על הפרעה אשר מערבת חתר לחץ דם שהוא למעשה הגורם המוביל ביותר הן למחלות והן למוות של תינוקות ואימהות בזמן היריון. ישנן נשים שיפתחו רעלת הריון במהלך ההיריון שלהן והצוות הרפואי המטפל באישה חייב לעקוב אחר סימנים שיכולים להצביע על רעלת הריון בכדי לזהות זאת בזמן ולהעניק טיפול מתאים. בין הסימנים לרעלת הריון ניתן למצוא: חלבון בשתן, כאבי ראש חדים, לחץ דם גבוה, בעיות בראייה, קוצר נשימה ועוד. כל פגיעה באם או בתינוק בגין רעלת הריון שלא זוהתה בזמן או לא זוהתה וטופלה כלל היא עילה לתביעת רשלנות רפואית.

מקרה נוסף הוא סוכרת היריון, ישנן נשים שיפתחו בהריון שלהן סוכרת הריון כאשר המשמעות היא שהגוף לא ייצר מספיק אינסולין והדבר גורם להצטברות של גלוקוז בדם. כאשר מאבחנים את הסכרת בזמן ומטפלים בה בצורה ראויה בזמן, לרוב לא ייגרם שום נזק לאם או לתינוק, אולם, סוכרת שלא מזוהה בזמן יכולה לגרום נזק הן לאם והן לתינוק. היא יכולה לגרום למצב של מקרוזומיה עוברית שעלולה לגרום לתינוק להיתקע בתעלת הלידה  בשל כתפיים רחבות ועוד.

עוד מקרה של רשלנות רפואית נוגע לתאימות RH בין הדם של האם לשל העובר שאם לא מזוהה בזמן או לא מזוהה כלל עלול ליצור נזק מוחי והפרעות קשות נוספות אצל התינוק, מקרים של אנמיה קשה שנובעת מאי מעקב אחר רמות הברזל בדם האישה, אי זיהוי זיהומים שונים שעלולים לעבור לעובר ולפגוע בו ועוד.

מקרה נוסף הוא היעדר זיהוי של היריון חוץ רחמי שאיננו יכול להתפתח, כאשר מקרה מעין זה יכול להוביל את האישה למצב של כריתת חצוצרה ואף למצבים חמורים הרבה יותר.

בכל מקרה שבו מזהים התרשלות של צוות רפואי במהלך ההיריון אשר הובילה לפגיעה באם או בתינוק, כדאי מאוד לפנות לשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית מקצועי המומחה בתחום תביעות מהסוג המדובר על מנת שיסייע להגיש תביעה.

Share: