מהם היתרונות הגישור בגירושין עם ילדים?

May 02 2023doritr

כאשר בני זוג מחליטים להתגרש, מדובר על החלטה לא קלה כלל. כאשר יש לזוג ילדים, הרי שהליך הגירושין הרבה יותר מורכב וקשה. כהורים, על בני הזוג לעשות את כל מה שניתן על מנת שהילדים שלהם לא יפגעו כתוצאה מהליך הגירושין. ישנם זוגות שלא מקפידים לנהל את ההליך בצורה בריאה ומכבדת וכתוצאה מכך גורמים נזק משמעותי לילדים שלהם שיישאר איתם לטווח זמן רחוק. על כן, חשוב ביותר מיד כאשר מחליטים להתגרש, לחשוב על הדרך הטובה, הנכונה והיעילה ביותר לעשות זאת בכדי להתחשב בטובת הילדים בין היתר.

כיצד מתגרשים נכון כאשר יש ילדים?

אם החלטתם להתגרש ויש לכם ילדים, חשוב שתדעו כי עליכם לעשות זאת בצורה הטובה, המכבדת והנינוחה ביותר, גם אם יש משקעים רבים ביניכם שכן, טובת הילדים שלכם עומדת על הפרק. לא מעט זוגות מכניסים את הילדים שלהם בהליך הגירושין באמצע, משתפים אותם באמירות לא חיוביות אחד על השני ובעיקר גורמים להם עוגמת נפש רבה. עליכם להבין כי לילד לא קל בסיטואציה שבה הוריו מחליטים להתגרש וכל עולמו מתערער ועל כן, עליכם להקל על ילדיכם כמה שניתן את ההליך. ראשית כל, עליכם לדבר עם הילדים בצורה כנה, פתוחה ורגישה ולהסביר להם את המצב. כמובן שעליכם להסביר להם שהם תמיד יהיו אהובים ורצויים אצל שניכם והפרידה איננה קשורה אליהם. אם אתם מתקשים לעשות זאת באופן עצמאי, עשו זאת בליווי של איש מקצוע שיכול לסייע לכם.

בחירה בגישור גירושין

אם אתם יודעים שיש ביניכם לא מעט אי הסכמות הנוגעות לסוגיות השונות בהליך הגירושין, חשוב מאוד שלא תגיעו למצב של מאבקים מכוערים בבית המשפט שייצרו מתח בבית ויגרמו לילדים לסבול, אלא, כדאי שתבחרו בהליך גישור גירושין מקצועי שמטרתו היא להביא אתכם להסכמות הדדיות משותפות בכל אחת מהסוגיות של הליך הגירושין בצורה יפה ומכבדת. בהליך גישור גירושין למעשה בוחרים מגשר שמהווה צד שלישי ניטרלי. למגשר יש את הידע המקצועי הנדרש וניסיון רחב היקף בכדי לסייע לכל אחד מכם להבין היכן הוא יכול להתגבש לקראת השני וכיצד להגיע להסכמות שמקובלות על שניכם בסופו של דבר. ככל שהמגשר יהיה מקצועי יותר, כך התהליך יהיה פשוט יותר, נוח יותר, קל יותר ומהיר יותר.

התנהלות רגועה מול הילדים

חשוב שתזכרו שתקופת הגירושין היא תקופה לא קלה הן עבורכם והן עבור הילדים שלכם. לכן, הקפידו שהבית יהיה רגוע. אל תכניסו את המתח, הכעסים והקושי שלכם לבית ונסו להשאיר את הכל בצד כאשר אתם עם הילדים. קבלו את ההחלטה הנכונה והטובה ביותר לגבי המשמורת שלהם, כאשר הדבר היחיד שצריך לעניין אתכם בקבלת ההחלטה המדוברת היא טובתם של הילדים. היעזרו באנשי מקצוע שיכולים לסייע לכם להעביר לילדים מסרים מעצימים דווקא בתקופה זאת ולאפשר להם לעבור אותה בצורה הכי טובה שאפשר וללא משקעים. גירושים עם ילדים הם לא דבר קל, אך ניתן ללא ספק לעשות זאת בצורה נכונה, כאשר מחליטים את ההחלטות הנכונות.

Share: